Teknologji

Realme sjell telefona inteligjentë të rinj në Evropë

Zhurnal Ads

Telefonat inteligjentë të parë Realme u pritën mirë në Evropë dhe ishin pjesërisht në gjendje të bindnin shumë gjatë provës së tyre.

Prodhuesi kinez, i cili i përket Oppo, tani po sjell më shumë telefona inteligjentë në Evropë, dhe performanca e tyre duket shumë premtuese, transmeton Telegrafi.

Realme 7 Pro

Telefoni inteligjent i serisë 7 është Realme 7 Pro me një procesor Snapdragon 720G. Pajisja ka fuqi të karikimit prej 65 vat. Kjo duhet të lejojë që bateria 4,500 mAh të karikohet plotësisht për 34 minuta.

Për më tepër, Realme 7 Pro ka një ekran AMOLED 6.4 inç, një kamerë katërfish me një kamerë kryesore 64 MP, një kamerë selfie 32 MP dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse.

Realme 7

Realme 7 ka një ekran LC 6.5 inç me një shpejtësi freskimi prej 90 Hz. Mundësohet nga një Mediatek Helio G95. Kamera katërshe në pjesën e pasme gjithashtu përdor një kamerë kryesore 48 MP. Bateria 5,000 mAh mund të karikohet me maksimumi 30 vat.

Realme 7i

Përveç modelit Pro dhe versionit standard, Realme 7i do të vijë në Evropë. Diagonali i ekranit të ekranit LCD është 6,5 inç me një rezolucion pak më të ulët prej 720 x 1,600 pikselë. Realme 7i mundësohet nga një procesor Snapdragon 662 dhe bateria duhet të ketë gjithashtu një kapacitet prej 5,000 mAh.

Çmimet

Realme ende nuk ka njoftuar ndonjë çmim. Çmimi i synuar për Realme 7 Pro është rreth 320 euro, ai për Realme 7 është 230 euro dhe Realme 7i mund të jetë pak mbi 200 euro.

Prezantimi më 7 tetor

Realme do të nisë zyrtarisht serinë 7 për Evropën në 7 tetor. Një transmetim i drejtpërdrejtë përkatës do të jetë i disponueshëm në YouTube.

Postime të ngjashme

Javën e ardhshme Zoom lançon enkriptimin fundor

admin

Pse nuk duhet ta vendosim telefonin në një gotë me oriz kur laget

S.B.

Zjarri i madh shkatërron qendrën e zhvillimit të Huawei

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...