Receta origjinale e lakrorit; Dreka më e shijshme

Përbërësit

pak kripë

vaj

ujë

Gjella:

250g mish

1 filxhan çaji gjalpë

300 gr qepë

kripë

piper i zi

Hapat

Në fillim përgatisni gjellën, që do të shërbejë si mbushje për lakrorin

Në një tigan hidhni mishin dhe gjalpin që të skuqet. Shtoni qepët e grira hollë dhe lërini të skuqen për pak minuta

Më pas shtoni kripën dhe piperin e zi. Ndërkohë përgatisni brumin, hidhni miellin, shtoni kripën, vajin dhe ujin

Përzieni me dorë derisa të jetë krijuar një brumë homogjen. Mbulojeni me një mbulesë dhe lëreni të vijë për 1 orë

Pasi brumi ka ardhur nisni të hapni petët. Petën e parë hapeni dhe shtrojeni në tavë

Sipër shtoni gjellën e përgatitur me mish, dhe e vendosim të piqet në furrë derisa të përthithë mbushjen

Më pas shtoni petën e dytë të trashë. Dhe spërkateni me vaj nga lart. Vendoseni të piqet në furrë për 50 minuta në 200 gradë C

Related posts

Mëlçi viçi me qepë të shoqëruara me pure patatesh

D V

Fiks për stinën, ja si të përgatisni supën e peshkut më mirë se një shef kuzhine

D V

Vezët dhe çipsi janë kombinim i shkëlqyeshëm për omëletën më të shijshme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More