Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Recetë e shpejtë dhe e shijshme: Ëmbëlsirë pa gluten me fara lulëkuqeje të egër

Një desert i shijshëm dhe i thjeshtë për të gjithë ata që nuk e tolerojnë glutenin

Përbërësit:

– 6 vezë;
– 180 gr sheqer;
– 3 lugë arra;
– 280 g fara lulëkuqeje të egër
– 180 g gjalpë
– ekstrakt vanilje
– xhem kajsie ose dredhëzash

Përgatitja:

Ndani të verdhët dhe të bardhët e vezëve. Tundni të verdhët me sheqer. Pastaj shtoni gjalpë. Tundni dy-tre minuta.

Shtoni farat e lulëkuqes, kakao dhe ekstrakt vaniljeje.

Tundni të bardhët derisa të bëhen si dëborë e fortë. Përzieni tretjen.

Piqeni 25 – 30 minuta në 180 gradë Celsius.

Ftoheni 15 minuta, lyeni me xhem dredhëzash ose kajsie dhe hidhni sipër arra të grira.

Shijojeni!

Postime të ngjashme

Patate me mish pule dhe lëng portokalli

S.B.

Supë me patate dhe salmon

S.B.

Gjellë e shijshme me mish pule

S.B.

Brusketa me mollë dhe proshutë

S.B.

Kifle pa miell: Një vakt ideal nëse jeni në dietë krono ose keto!

S.B.

E shijshme dhe e mirë: Sallatë pranverore me shpargull dhe qiqra

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...