Recetë për krepa me djathë – gatim ndryshe, i shpejtë dhe i lehtë

Deri tani nuk i keni gatuar kështu

Krepat me djathë shërbeni me jogurt, domate të freskëta, proshutë për kafjall apo darkë, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 2 vezë;
– kripë;
– 150 g djathë feta;
– 300 ml qumësht;
– 200 g miell;
– 1 gjysmë luge të vogël pluhur për ëmbëlsira;
– gjalpë.

Përgatitja:

Tundni dy vezë, djathin dhe qumështin. Shtoni miellin situr me pluhurin për ëmbëlsira. Bashkoni.

Lyeni me vaj tiganin (pak më shumë se për krepa) dhe me garuzhdë hidheni tretjen.

Piqni 5 minuta në temperaturë mesatare, pastaj me ndihmën e një pjate rrotulloni dhe piqni edhe 2 minuta.

Me këtë tretje do të keni 2 – 3 krepa të trasha.

Lyeni me gjalpë krepat e gatuara.

Ju bëfshin mirë.

Related posts

Supë me spinaq dhe brokoli, e aromatizuar me mente

D V

Tartë lulediell me pjeshkë dhe manaferra

D V

Pulë me ullinjë dhe hudhra – Receta e shijshme verore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More