Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Reçica: PDK-ja s’ka kërkesë specifike për miratimin e buxhetit

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica, ka thënë se kjo parti s’ka ndonjë kërkesë specifike për miratimin e buxhetit, duke konfirmuar se do ta votojnë atë.

Megjithatë ai ka thënë se në seancën kur pritet të votohet buxheti, ata do të diskutojnë dhe do t’u tregojnë qytetarëve për keqqeverisje nga të dyja qeveritë, ajo e Kurtit dhe e Hotit.

Situata është e ndjeshme dhe mosvotimi i buxhetit do të krijojë gjendje të rëndë për vendin, jo vetëm për shkak të pandemisë, por edhe për situatën në përgjithësi.

“Ne do ta votojmë buxhetin. Por do të diskutojmë dhe s’kemi ndonjë kërkesë specifike, por do të tregojmë qytetarëve se dy qeveritë kanë keqqeverisur vendin”, tha ai.

Reçica u shpreh se PDK-ja do të votojë edhe marrëveshjet ndërkombëtare.

Postime të ngjashme

Fitoi betejën me komunizmin, por jo atë me kancerin/ Shuhet para kohe Agustin Miraka

T E

Buxhovi: LDK’në nuk e ka themeluar Ibrahim Rugova

T E

Mësohet nëse do të vendosen nesër masa të reja anti-Covid në Kosovë

T E

Ndëroi jetë Murat Jashari, vëllai i Komandant Kumanovës

T E

Hapen zyrat ndërlidhëse për bashkëpunim Kosovë-Israel

T E

Rritet numri i të infektuarve, 568 raste pozitive dhe katër të vdekur nga coronavirusi për 24 orë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...