Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Redmi do të zbulojë një telefon të ri celular për lojtarët

Marka Redmi ka njoftuar disa detaje në lidhje me smartphone-in e saj të ardhshëm.

Redmi do të prezantojë një smartphone të ri të destinuar për lojtarët më 27 prill, i cili do të jetë pjesë e familjes Redmi K40.

Emri zyrtar i pajisjes do të jetë Xiaomi Redmi K40 Game Enhanced Vision dhe vjen me disa ndryshime krahasuar me pjesën tjetër të familjes K40, raporton gsmarena.

Pajisja e re ka një dizajn të ndryshëm të kamerës, dy lente të mëdha janë ruajtur, por ka edhe një kamerë të tretë të madhe në mes, kështu që nuk ka një rreth bosh. Do të ketë unaza LED rreth kamerave që do të ndizen kur modaliteti i lojës është aktiv.

Kjo mënyrë do të aktivizohet duke përdorur butonin fizik të pozicionuar pranë kapakut të kamerës, e cila ndoshta do të thotë që butonat e kontrollit të volumit janë zhvendosur në të majtë, por nuk duhet të befasohet nëse të gjithë butonat janë në të njëjtën anë.

Postime të ngjashme

Së shpejti autobusi “dron” që bart deri në 40 persona – fluturimi do të kushtojë sa një biletë treni

Dafina Vidishiqi

Lojën që askush nuk po e luan në PS5 dhe për këtë do të jetë e disponueshme në PS4

Dafina Vidishiqi

Shkencëtarët zbulojnë ‘alarmin për COVID-19’, pajisja mund të ‘nuhasë’ nëse dikush prezent ka infeksion brenda 15 minutash

Dafina Vidishiqi

Microsoft shpall përsëri Windows 11

Dafina Vidishiqi

Një qen mekanik kushton 2,700 dollarë – por, çfarë mund të bëjë?

Dafina Vidishiqi

Së shpejti do të mund të fluturojmë me aeroplanin e parë elektrikë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...