Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Refugjati mbytet në përrua/ Devoll, u nda nga grupi se ishte sëmurë, banorët e gjejnë të pajetë

Prej te paktën 4 ditësh emigranti ishte lëne pas nga grupi me te cilin udhëtonte për shkak se fizikisht nuk kishte mundur te ecte me tej, ndërsa policia kishte nisur ta kërkonte ne këtë zone.

Ishin banorët e fshatit ata qe gjeten trupin e pajete ne përrua teksa kontrollonin pergjate tij, ndërsa lajmëruan policinë.

Dhjetëra emigrante nga lindja e mesme përpiqen cdo dite te hyjnë nga Greqia ne drejtim te Shqiperise, ne një udhëtimin te rrezikshëm mes kontrolleve policore, terreneve te vështira dhe transportit te paligjshëm te tyre nga rrjete te organizuara me shpresën se do te mund te arrijnë nje nga vendet europiane dhe do te vazhdojnë jetese aty.

Postime të ngjashme

Moti i mirë rikthen trafikun në Durrës, makina nga Tirana e Kosova për fundjavë në plazh

T E

Humbje e madhe për Valentina Leskajn, bashkëshorti i ish-deputetes humb betejën me Covid-19

T E

Aksident i rëndë në afërsi të Durrësit, plagosen 3 adoleshentë dhe shoferi

T E

Si shpërndahen mandatet me opozitën e ndarë?

T E

Celibashi: 8 marsi, afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë

T E

19 të vdekur nga Coronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...