Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Regjim i veçantë i komunikacionit në Shkup për 23 dhe 24 shtator

Shkup, 22 shtator, zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme i njofton qytetarët e Shkupit se në datat 23 dhe 24 shtator të vitit 2020 (e mërkurë dhe e enjte) do të mbahet manifestim sportiv ndërkombëtar (FIS roler ski kup Skopje” në organizim të Qytetit të Shkupit, Agjencisë për Rini dhe Sport, Federatës së skijimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Klubi për disiplina Biatlon dhe Nordik “Skijime olimpike” nga Shkupi dhe “Munte” – Karposh.

Për atë qëllim Reparti për siguri në komunikacionin rrugor pranë MPB-së në periudhën prej orës 08:45 deri në 10:45, do të ndërmarrë masa për regjim të veçantë me trasë të lëvizjes nga rr. “Todor Aleksandrov” para SHF “Koço Racin”, drejtë nëpërmjet rrugës lokale deri në parkingun në Vodno të Mesme dhe tutje deri në parkingun në manastirin Shën Pantelejmon, fshati Nerez i Epërm, me ç’rast komunikacioni do të rikahëzohet nëpër rrugët e rrethinës.

Ministria e Punëve të Brendshme në kumtesë apelon deri te qytetarët t’i respektojnë urdhërat që i japin nëpunësit policor nëpër rrugët ku zhvillohet ngjarja.

Postime të ngjashme

17 të shëruar dhe 74 raste të reja me Covid, vdesin dy pacientë

Z H

Gërvalla Shvars: Ballkani i hapur nuk është diçka e re, por mund të jetë e rrezikshme

Z H

Shpaloset tabela e rrugës “Jusuf Gërvalla” në Çarshi të Vjetër

Z H

Në qershor rritje prej 9,5 për qind të prodhimtarisë industriale në nivel vjetor

Z H

Osmani: Sapo të formohet qeveria në Sofje intensivisht do të angazhohemi për zgjidhje

Z H

Carovska: Do të vazhdojmë të investojmë në shkollat për kushte më të mira për mësim

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...