Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Regjisori Steven Spielberg kërcënohet me vrasje nga një grua

Ylli i Hollywoodit, Steven Spielberg, ka marrë mbrojtje nga gjykata pas kërcënimeve të vazhdueshme me vrasje.

Regjisori, 73 vjeçar, më parë paraqiti dokumente ligjore duke kërkuar mbrojtje kundër një gruaje të quajtur Sarah Char, raportoi TMZ të martën.

I njëjti theksoi se ishte informuar nga policia se Char ishte përpjekur të blinte një armë në mënyrë që ta vriste atë.

Dokumentet gjithashtu pretendojnë se gruaja ishte arrestuar më parë për ngacmim, duke bërë kërcënime dhe ndjekje, megjithëse ishte e paqartë nëse ai ishte objektivi i saj i vetëm.

Steven deklaroi se ishte i frikësuar për sigurinë e tij dhe për anëtarët e familjes.

Duket se përveç producentit amerikan, të izoluar në shtëpi janë edhe anëtarët e tjerë të familjes për shkak të këtij rasti.

Spielberg u martua për herë të dytë me Kate Capshaw në vitin 1991, shtatë vjet pasi u takua me të.

Pas periudhës së tij në shkollën e filmit, karriera e Spielberg si regjisor filloi në fund të viteve 1960, kur ai punoi me një numër ikonash të Hollywoodit.

Filmi i tij televiziv “Duel” në vitin 1971 u bë një sukses i papritur, duke e bërë atë njërin nga regjisorët më të admiruar në botë.

Postime të ngjashme

Derisa shijon shtatzëninë, Arbenita Ismajli publikon imazhe të realizuara më parë

S.B.

Rita Ora vë në pah të pasmet e formësuara me bikini, shijon plazhin në Australi

S.B.

Emrat e njohur të muzikës shqipe, pjesë e albumit të Meriton Ademit

S.B.

Amber Heard flitet të jetë larguar nga “Aquaman 2”, pasi peticioni për të arriti 1.8 milion nënshkrues

S.B.

“Atyre u duhen rep-artiste si unë”, Melinda mahnit me imazhet ku vë në pah fizikun e bujshëm

S.B.

Vajza e Adriana Matoshit, Kaona Sylejmani së shpejti me projekt muzikor

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...