Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Regjistri Qendror: Numri i firmave të mbyllura dhe të sapokrijuara në vitin 2020 është në suaza të mesatares

Zhurnal Ads

Shkup, 14 janar – Zhurnal.mk – Lidhur me deklaratën e djeshme të kryetarit të Odës së Maqedonisë-Veriperëndimore se mbi 4000 kompani janë mbyllur në gjashtë muajt e parë të vitit 2020, sot Regjistri Qendror doli me kumtesë në të cilën thekson se të dhënat me të cilat disponon tregojnë se viti 2020 është në suaza të mesatares si në raport të kompanive të sapokrijuara, ashtu edhe në raport me kompanitë e mbyllura.

Nga të dhënat për tre vitet e fundit që Regjistri Qendror i ka publikuar sot mund të vërehet se në vitin 2020 sipas të gjitha bazave janë fshirë 6.214 firma, derisa në vitin 2019 – 7243 firma, ndërsa në vitin 2018 – 6864 firma.

Në vitin 2020 janë krijuar 7077 firma, derisa në vitin 2019 – 7810 firma, ndërsa në vitin 2018 – 7378 firma.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vendosen tabela ping pongu në Fush Tophanë

Z H

Vazhdojnë protestat kundër shtrenjtimit të rrymës, të premten marsh në Tetovë

E.E.

Slaveski: Mendoj se duhen masa më kufizuese

T E

Shumë shkolla kërkojnë mësim me prezencë fizike, por jo të gjitha i plotësojnë kushtet

T E

Balkan Insight: Kontesti mes Shkupit dhe Sofjes mund të rrezikojë zgjerimin e BE-së

Z H

Pesë qytete në vend kundërmojnë nga ajri i ndotur

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...