Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

“Regjistrimi”, Mickoski: Nuk heqim dorë nga grumbullimi i firmave

“Nuk heqim dorë nga grumbullimi i firmave për Ligjin për regjistrimin e popullsisë”, këtë e deklaroi sot kreu i opozitës, Hristijan Mickoski pas takimit që realizoi me zejtarët në Çarshinë e Vjetër të Shkupit.

“Kemi shqyrtuar iniciativën për grumbullimin e firmave, ajo fillon me grumbullimin e 100 nënshkrimeve në njësitë rajonale të KSHZ-së, pasi të grumbullohen 100 nënshkrime, më pas dorëzohen deri tek kryetari i Kuvendit, i cili më pas deri te komisioni amë, Komisioni Juridiko Ligjvënës e dërgon atë iniciativë dhe pasi të konstatohet kompletimi i 100 firmave të para, atëherë njoftohet kreu i Kuvendit i cili më tej njofton propozuesin, por edhe kryetarin e Qeverisë, i cili më tej në afat prej 2o ditë iniciativën e dorëzon në njësitë rajonale të KSHZ-së”, tha Mickovski.

Postime të ngjashme

Për një dekadë nuk është blerë asnjë zjarrfikëse e re

Z H

Zjarre edhe në Rakotinc dhe Kuçkovë të Shkupit

Z H

Shtabi i krizës në Kumanovë u bëri thirrje qytetarëve t’I respektojnë rekomandimet e Qeverisë

Z H

BE-ja dërgon pajisje dhe ndihmë për përballje me zjarret në Maqedoninë e Veriut

Z H

U ndanë 11 vendime për Kopshtin e fëmijëve “Fidani”

Z H

Prilep/ 11 qytetarë ngelin pa shtëpi, digjen dhe barakat sociale, shpëtohen 3 foshnje

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...