Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

“Regjistrimi”, sot pritet të mblidhet kreu shtetërorë

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot pritet të mbahet një takim mes kreut shtetëror dhe drejtorit të Entit të Statistikës, Apostoll Simovski dhe kryetarët e Komunave.


Në mbledhje pritet të debatohet rreth procesit të regjistrimit të popullsisë. Me këtë raste kreu i Kuvendit, presidenti i shtetit dhe kryetari i Qeverisë do të mbajnë fjalime, ndërkohë që është paraparë që fjalim të mbaj edhe drejtoi i Entit për Statistikë, Simovski. Sipas Ligjit, kryetar të komisioneve të regjistrimit në 50 rajone do të jenë sekretarët e komunave.

Postime të ngjashme

Era e fuqishme rrëzon drunjtë dhe dëmton vetura në Shkup (Foto)

R Zh

Për një dekadë nuk është blerë asnjë zjarrfikëse e re

Z H

Zjarre edhe në Rakotinc dhe Kuçkovë të Shkupit

Z H

Shtabi i krizës në Kumanovë u bëri thirrje qytetarëve t’I respektojnë rekomandimet e Qeverisë

Z H

BE-ja dërgon pajisje dhe ndihmë për përballje me zjarret në Maqedoninë e Veriut

Z H

U ndanë 11 vendime për Kopshtin e fëmijëve “Fidani”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...