Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Regjistrimi, VMRO me nënshkrime në “betejën” për shfuqizimin e ligjit

Shkup, 10 shkurt – Pasi që kryeparlamentari Talat Xhaferi ka thyer nismën e VMRO-DPMNE-së për shfuqizimin e ligjit për regjistrimin e popullsisë, nga kjo parti paralajmërojnë se do të vazhdojnë me nismën e tyre për mbledhjen e nënshkrimeve nga qytetarët për të arritur këtë synim të tyre partiak, informon Zhurnal.mk

“VMRO-DPMNE-ja këtë nismë do ta vazhdojë në dy mënyra. Njëra mënyrë është ajo e propozimit të ligjit përmes deputetëve. Dhe mënyra legjitime përmes pengimit të ligjit përmes shumë nënshkrimeve nga ana e qytetarëve të cilët janë bartës të sovranitetit të shtetit. Vlerësojmë se ligjvënësi nuk do të ketë të drejtë të refuzojë asnjë nënshkrim të qytetarëve që do të jetë në mbështetje të ligjit për regjistrim evropian”, tha Antonio Milloshoski, VMRO-DPMNE. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Ali Ahmeti për herë të parë në Meçkin Kamen

R Zh

Edhe 20 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit, gjuha shqipe ende nuk gjen zbatim të plotë

R Zh

“Nuk ka dhe nuk duhet të ketë alternativë tjetër pos BE-së”

Z H

Bullgaria e zhgënjyer me rezolutën e miratuar në Shkup

Z H

Thyhen disa drunj në stadiumin e Tetovës, kërkohen autorët

Z H

Xhaferi-Gërvalla Shvarc: Intensifikim i politikave dhe marrdhënieve ekonomike Maqedoni – Kosovë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...