Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

Shkup, 12 qershor – Njëzetë e një rast i ri me Kovid-19 nga 4.370 testimet, një I vdekur dhe shtatë të shëruar janë regjistruar në 24 orët e fundit, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Gjashtë nga të infektuarit e rinj janë nga Kërçova, nga katër nga Shkupi dhe Tetova, dy nga Prilepi dhe nga një rast nga Manatiri, Velesi, Dibra, Kumanova dhe Ohri.

Personi I vdekur është një 72-vjeçar nga Kumanova, I cili ka vdekur në kushte të spitalit. Katër nga shtatë personat e shëruar janë nga Shkupi, dy nga Kërçova dhe një nga Strumica. Raste active të KOVID-19 në vend ka 438, nga të cilët 189 janë në Shkup.

Postime të ngjashme

Tema globale për zgjedhje lokale, partitë fillojnë me mobilizimin e anëtarësisë

Z H

Do të ashpërsohen dënimet për sulmet ndaj gazetarëve

Z H

BESA insiston në Grafën Etnike: S’ka kthim prapa!

Z H

12 të shëruar dhe 39 raste të reja me Covid

Z H

Tetovë/ Vdes nga covid një pacient, kishte marë 2 doza “Sinovac”

Z H

Qytetarë nga Maqedonia edhe më tej shkojnë e vaksinohen në Serbi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...