Regjistrohen 21 raste të reja me Kovid-19, 13 prej tyre në Shkup

Shkup, 18 korrik – Instituti për shëndet publik gjatë 24 orëve të kaluara regjistroi 21 raste të reja me Kovid-19, prej 3.358 testimeve të bëra. Prej tyre, 13 janë nga Shkupi, pesë nga Tetova dhe nga një nga Gostivari, Strumica dhe Dibra.

 

Regjistrohen dy pacientë të shëruar nga Shkupi dhe nuk ka raste të vdekjes. Më së shumti raste aktive ka në Shkup (99), pastaj në Tetovë 83, Gostivar 15, Kumanovë, Ohër dhe Kërçovë nga 13.

Related posts

Nxënësit e Tetovës dhe Gostivarit kthehen në bankat e shkollës

Redaksia

KRRE Maqedoni: Sezoni i ngrohjes mund të fillojë më herët, më 1 tetor

Redaksia

Të rinjtë deri 35 vjeç mund të aplikojnë për Çmimin e Vitit në vlerë prej 100 mijë denarë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More