Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Regjistrohen 317 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 7 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1990 testime për coronavirus, ndërsa 317 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej tyre në Shkup-182, Kumanovë-12, Dibër-3, Shtip-13, Prilep-5, Tetovë-8, Veles-7, Manastir-6, Ohër-1, Kavadar-4, Gostivar-11, Gjevgjeli-12, Strumica-12, Kriva Pallanka-3, Radovish-5, Koçan-18, Valandovë-3, Dellçevë-2, Shën Nikollë-4, Kërçovë-4, Resnjë-1, Negotinë-1

Janë regjistruar edhe katër viktima: një nga Shkupi (59), një nga Struga (65) dhe dy nga Gostivari (71 dhe 76).

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 104 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 19.413, prej të cilëve 15.749 janë shëruar, ndërsa 772 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive është 2.892.

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...