Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Regjistrohen 347 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni, humbin jetën 11 pacientë

Shkup, 23 janar, Zhurnal.mk – Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.013 testime dhe janë regjistruar 347 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 179 janë në Shkup, 24 Kumanovë, Tetovë 14, Prilep 5, Gostivar 8, Shtip 13, Manastir 1, Veles 11, Ohër 18, Strugë 7, Kavadar 13, Strumicë 7, Koçani 8, Kërçovë 4, Sveti Nikole 2, Gjevgjeli 1, Dibër 4, Resnjë 1, Kriva Pallankë 3, Berovë 4, Dellçevë 10, Probishtip 5, Vinicë 1, Bogdanci 3, Krushevë 1, Demir Kapi 2 dhe Pehçevë 1.

Sot ISHP regjistroi 378 pacientë të shëruar dhe 11 pacientë të vdekur. Prej pacientëve të vdekur pesë janë nga Shkupi, një nga Shtipi, Velesi, Strumica, Kavadari dhe Vallandova.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostifikuar 90.471 pacientë ku prej tyre 76.423 janë shëruar dhe 2.779 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 11.269.

Postime të ngjashme

Shpallen konkurset për bursa të nxënësve dhe studentëve për 2021-2022

Z H

Ende ka disa vatra aktive të zjarrit në rajonin e Kumanovës

Z H

Pa energji elektrike banorët e Studeniçanit dhe të Karposhit

Z H

MSH: Dje janë vaksinuar 12.939 qytetarë

Z H

Maqedonia me mungesë të zjarrfikësve, automjeteve, aeroplanëve e helikopterëve

Z H

Për të kaluar në Tabanoc pritet deri 40 minuta

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...