Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Regjistrohen 35 viktima dhe 1.320 raste të reja me Covid-19

Shkup, 27 mars – Autoritetet shëndetësore në vend gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 4.738 teste të kryera kanë regjistruar 1.320 raste të reja me Covid-19.

Në Shkup  janë regjistruar 604 raste të reja, Kumanovë – 80, Manastir – 72, Veles – 62, Ohër – 60, në Kavadar dhe Shtip nga  44 raste të reja, Prilep – 43, Gostivar – 40, Gjevgjeli – 38, Tetovë – 29, Strumicë – 28, Negotinë – 23 , Strugë – 20, Koçani – 19, Kërçovë – 18, Në Radovish dhe Berovë janë regjistruar nga 10  raste të reja , në Shën Nikollë dhe Kriva Pallankë nga 9  raste, Resnjë, Vinicë dhe Bogdanci nga 7 raste, Delçevë, Vallandovë dhe Krushevë nga 6, Demir Kapijë – 5, Probishtip, Kratovë dhe Pehçevë nga 4, kurse  në Makedonski Brod dhe Dojran janë regjistruar vetëm nga një rast.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 514 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 brenda 24 orëve e kanë humbur 35 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 126.230 raste, prej të cilëve 104.345 janë shëruar, kurse 104.345 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 18.243 raste aktive me virusin korona, 9159 prej të cilave vetëm në Shkup. Në vendin tonë gjithsej deri më tani janë realizuar 612.694 testime për Covid-19.

Postime të ngjashme

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Dafina Vidishiqi

Paratë e diasporës së Maqedonisë – më shumë nëpërmjet bankave, më pak para në dorë

R Zh

Maqedonia me 425 raste aktive, deri tani janë vaksinuar 254.154 qytetarë

Dafina Vidishiqi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...