Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

Shkup, 18 prill – Në pajtim me të dhënat nga Instituti për Shëndet Publik, në 24 orët e fundit janë bërë 2.379 testime, ndërsa janë regjistruar 364 raste të reja me Kovid-19, janë raportuar 24 të vdekur, prej të cilëve më i ri është 40 vjeç nga Shkupi, Janë regjistruar 689 pacientë të shëruar.

Nga të infektuarit e rinj, në Shkup janë 161, Kumanovë  – 36, Manastir  dhe Prilep – nga 25, Ohër  – 15, Tetovë  – 13, Shtip – 10, Kavadar, Strumicë dhe Gjevgjeli  – nga 9, Veles, Gostivar dhe Strugë  – nga 8, Kërçovë dhe Dibër  – nga 6, Sveti Nikollë – 4, Vinicë – 3, Koçan  dhe Negotinë – nga 2, Kriva Pallankë, Resnjë, Berovë, Dellçevë dhe Bogdanc  – nga 1.

Pacientët  e shëruar janë nga Shkupi – 254, Kumanova  – 61, Manastiri  – 52, Prilepi – 44, Velesi  dhe Tetova – nga 36, Kavadari  – 32, Shtipi – 24, Gostivari – 21, Strumica  – 17, Kërçova  – 14, Negotina  – 13, Gjevgjelia, Kriva Pallanka dhe Vinica  – nga 10, Koçani  – 9, resnja dhe Vallandova  – nga 7, Sveti Nikolla, Probishtipi dhe Berova  – nga 5, Radovishi dhe Demir Kapia – nga 4, Pehçeva  – 3, Krusheva dhe Kratova – nga 2, Bogdanci dhe Makedonski Brodi – nga 1.

Nga të vdekurit, shtatë janë nga Shkupi (40, 52, 55, 59, 64, 72 dhe 85), gjashtë nga Manastiri (63, 68, 70, 71, 71 dhe  85), tre nga Kumanova (73, 76 dhe  84) dhe nga një pacient nga Ohri (88), Kavadari (82), Strumica (73), Struga (69), Sveti Nikolla (64), Kriva Pallanka (74), Radovishi (75) dhe Probishtipi (52). Të gjithë kanë vdekur në kushte spitalore.

Deri më tani në vend janë bërë 691.255 testime për Kovid-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Kovid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë arrin në 147.094, numri i pacientëve të shëruar është 122.810, të vdekurve 4.443, ndërsa numri i rasteve aktive është 19.841.

Postime të ngjashme

Presidenti kundër qeverisë, nuk dekreton ligjin për ndërtimet ilegale që u votua në Kuvend

B L

Presidenti Pendarovski u takua me Zef Mazin, kryenegociatori i Shqipërisë me BE-në

B L

Dixhitalizimi: “Nxënësit do të mësojnë nga tekste të printuara nuk do të rrinë para kompjuterit”

B L

Qendra e re klinike është zgjidhja më e mirë, sa më shpejtë të fillojë ndërtimi

Z H

Zaev-Cipras: Përfitimet e Marrëveshjes së Prespës sot njihen edhe nga palët të cilët kishin dyshime

Z H

Dimitrov: Rasti ynë është test për Unionin nëse ne në Ballkanin Perëndimor do të mund t’I besojmë BE-së

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...