Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Regjistrohen 824 raste të reja me Kovid-19, 682 pacientë të shëruar dhe 31 të vdekur

Shkup, 17 prill – Regjistrohen 824 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit nga 3.988 testimet e bëra. Janë shëruar 682 pacientë, ndërsa kanë vdekur 31 prej të cilëve më i riu është 38 vjeç.

Nga të infektuarit e rinj në Shkup janë regjistruar 313 raste,  në Kumanovë  – 75, Manastir  – 59, Prilep – 46, Tetovë, Veles dhe Kavadar – nga 30, Shtip dhe Strumicë  – nga  29, Gistovar  – 24, Ohër  – 20, Kërçovë – 16, Sveti Nikollë  – 15, Gjevgjeli  – 14, Dellçevë  – 13, Bogdanc  – nëntë, Negotinë – tetë, Strugë, Koçan, Kriva Pallankë dhe Vinicë – nga shtatë, Resnjë dhe Vallandovë – nga gjashtë, Radovish – pesë,  Berovë, Pehçevë dhe Makedonska Kamenicë – nga katër , Krushevë dhe Kratovë – nga dy, Demir Hisar, Makedonski Brod dhe Dojran  – nga një rast.

Janë raportuar gjithsej 31 të vdekur, prej të cilëve 12 nga Shkupi (50, 52, 61, 62, 63, 64, 64, 68, 74, 75, 77 dhe 79), nga tre nga Kumanova (70, 75 dhe  75) dhe Ohri (65, 72 dhe  87), dy nga Prilepi (67 dhe  80) dhe nga një nga Manastiri (38), Vinica (62), Gostivari (83), Dibra (75), Kavadari (63), Kratova (75), Probishtipi (85), Radovishi (79), Resnja (67), Sveti Nikolla (69) dhe Tetova (71). Një pacient ka vdekur në kushte shtëpie, ndërsa 30 të tjerët  në kushte spitalore .

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Kovid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë arrin në 146.733.  Numri i pacientëve të shëruar është 122.121, të vdekurve 4.419, ndërsa numri i rasteve aktive është 20.193

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...