Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Regjistrohen 83 të infektuar me koronavirus, dy pacientë të vdekur dhe 259 të shëruar

Shkup, 18 maj – Janë regjistruar 83 raste të reja të KOVID-19 në 24 orët e kaluara nga 2704 teste. Dy pacientë vdiqën – 67-vjeçar nga Shkupi dhe 80-vjeçar nga Kavadari, ndërsa janë shëruar 259, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Gjysma e të diagnostikuarve të rinj (40) janë në Shkup, tetë në Prilep, nga gjashtë raste të reja ka në Kumanovë dhe Ohër, nga pesë në Tetovë dhe Radovish, Manastir- tre, Strugë dhe Kërçovë- nga dy dhe nga një rast të ri të koronavirusit kanë në Kavadar, Strumicë, Shën Nikollë, Berovë, Demir Hisar dhe Pehçevë.

Nga 259 pacientë e shëruar, 128 janë nga Shkupi, Kumanova – 25, Manastiri – 21, Tetova dhe Strumica – nga 10, Vinica – nëntë, Prilep – tetë, Shtipi – shtatë, Kërçova – gjashtë, Velesi – pesë, Gostivari – katër , Resnjë, Radovish dhe Dibër – nga tre, Kavadari, Koçani, Gjevgjelia, Negotina, Berova dhe Probishtipi – nga dy të shëruar dhe nga një në Ohër, Shën Nikollë, Kriva Pallanka, Bogdanc dhe Demir Hisar.

Postime të ngjashme

“Ndërpreja e lëshimit të dokumenteve personale është shkelje e të drejtës së qytetarit”

Bekim Laçi

Galovej dhe Silvestri: Pavarësisht pengesave, agjenda e BE-së duhet të vazhdojë

Zekirija Haxhiu

Bislimovski: KRRE para një viti ofroi zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrike

Zekirija Haxhiu

Hollshtajn: BE-ja duhet të mbajë premtimin dhe të thotë: Ju reflektuat, ne reflektojmë!

Zekirija Haxhiu

Várhelyi mban gjallë shpresat e Shkupit dhe Tiranës, presidenca sllovene ka prioritet negociatat

Bekim Laçi

Shtyhet seanca për rastin “I fuqishmi”

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...