Maqedoni TOP LAJM

Regjistrohen 983 shkelje për mosmbajtje të maskave mbrojtëse

Zhurnal Ads

Shkup, 24 tetor – Lidhur me masën për mbajtjen e maskave mbrojtëse, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 983 shkelje.

“Gjatë ditës së djeshme (23/24.10.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë të Veriut në lidhje me mbajtjen e maskave mbrojtëse, janë regjistruar 899 shkelje”, thonë nga MPB.

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) u bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria për përballje me Covid-19.

Postime të ngjashme

A u nënçmua apo u “shit” kandidati për kryeministër, pasi që Grubi do ta bëjë këshilltar, Zyberin!

R ZH

BE: Më mirë testime, sesa mbyllje të kufijve

T E

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse këtë javë do të diskutojë për vendosjen e orës policore në Maqedoni

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...