Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Regjistrohen 983 shkelje për mosmbajtje të maskave mbrojtëse

Shkup, 24 tetor – Lidhur me masën për mbajtjen e maskave mbrojtëse, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 983 shkelje.

“Gjatë ditës së djeshme (23/24.10.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë të Veriut në lidhje me mbajtjen e maskave mbrojtëse, janë regjistruar 899 shkelje”, thonë nga MPB.

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) u bën apel qytetarëve që të respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria për përballje me Covid-19.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...