Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Regjistrohen në Britani të Madhe rastet e para të variantit indian të Covid

Në Britani të Madhe janë regjistruar 77 raste pozitive të variantit të COVID-19 të regjistruar në Indi.

Kështu është thënë këtë të premte nga autoritetet shëndetësore në Angli.

73 prej rasteve janë konfirmuar në Angli, ndërkaq katër prej tyre në Skoci.

Varianti B.1.617 përfshin një mori mutacionesh. Ministria e Shëndetësisë e Indisë ka thënë se këto mutacione kanë shënuar ngritje.

Postime të ngjashme

Izraeli sulmon tunelet e Gazës, sulmet me raketa palestineze vazhdojnë

S.B.

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet të dielën për të diskutuar për Gazën

S.B.

Europa rihap turizmin

S.B.

Gati lufta civile mes arabëve dhe izraelitëve

S.B.

Shpërthim në xhami gjatë lutjeve të së premtes, 12 të vrarë në Afganistan

S.B.

Indonezia goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...