Maqedoni

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë lindore

Zhurnal Ads

Shkup, 1 shtator, zhurnal.mk – Rrjeti sizmologjik telemetrik me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mirëmbajtur nga Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyroe në Shkup, sot në ora 13:31, regjistroi një tërmet.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 120 km në juglindje të Shkupit, gjegjësisht në Pehçevë.

Tërmeti ishte me fuqi 3.4 shkallë Rihter dhe u ndie nga popullata në Pehçevë, Dellçevë dhe zonën përreth me një intensitet prej III gradë sipas shkallës makroseizmike Evropiane.

Postime të ngjashme

Rexhepi: Stop praktikës së largimit nga puna të të punësuarve në Ministrinë e Kulturës

R ZH

S’ka vendim për mjeken që mbylli dermatologjinë

admin

Trajanov: Teza e plasuara nga Bullgaria janë jashtëzakonisht të rrezikshme dhe armiqësore për vendin tonë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...