Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Regjistrohet tjetër tërmet afër Gostivarit

Gostivar, 31 janar – Është regjistruar një tërmet tjetër prej 2.8 ballë sipas Rihterit sot në ora 14:46 në pjesën perëndimore të vendit.

Sipas Qendrës sizmologjike evropiane mesdhetare, tërmeti është locuar 19 kilometra nga Gostivari, respektivisht Parkun Nacional të Mavrovës, në thellësi prej dy kilometra.

Është ky tërmeti i dytë në interval kohor prej 4 orësh. Tërmet prej 3.0 ballë sipas Rihterit ndodhi sot në ora 11:24 në pjesën perëndimore të vendit, 7 kilometra nga Kërçova.

Postime të ngjashme

Dezinfektohet dhe pastrohet tërësisht parkingu te Sh.F. Liria

Z H

MPPS: Subvencionim i pagave për edhe 438 persona të papunësuar

Z H

Makinistët hekurudhor bojkotojnë punën, nuk kanë marë pagat e qershorit

Z H

Bëhet emetimi i fletëobligacioneve për denacionalizim në vlerë prej tetë milionë euro

Z H

Petrovska: Rritet vëllimi i mbikqyrjeve, inicohen 43 procedura kundërvajtëse, shqiptohen 36 sanksione

Z H

Shpallen konkurset për bursa të nxënësve dhe studentëve për 2021-2022

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...