Regjistruesit nuk dalin edhe sot në terren! Apostol Simovski: Qeveria do të jep detaje

Shkup, 9 shtator- Instruktorët dhe regjistruesit janë urdhëruar që edhe sot të mos dalin në terren për të bërë regjistrimin e popullsisë dhe amvisërive.Regjistruesit dhe instruktorët rajonal, me të cilët ka kontaktuar Alsat, njoftojnë se edhe sot janë urdhëruar që të mos dalin në terren për të zbatuar regjistrimin.

 

I pyetur për arsyet, pse regjistruesit janë urdhëruar të mos dalin në terren, drejtori i Entit të Statistikave, Apostol Simovski për Alsat deklaroi se Qeveria në konferencë për mediat duhet të dalë të japë detajet.

Edhe pse regjistrimi i popullsisë rezidente dhe amvisërive filloi më 5 shtator, në pjesën më të madhe të kohës, regjistruesit nuk kanë punuar. Për këtë autoritetet janë arsyetuar se është sulmuar sistemi dhe është re startuar.

Related posts

Kujdesi shëndetësorë në burgje, Filipçe përgënjeshtron Naser Ziberin

R Zh

Analizë: Edhe 30 milion euro për zhvillim të zonave kufitare Maqedoni e Veriut – Bullgari

Z H

VMRO-DPMNE: Nuk ka hetim objektiv derisa Zaev dhe Filipçe janë në pushtet

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com