Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rekord infektimesh në Moske, 9 mijë raste në 24 orë

Rusia ka regjistruar 9,056 raste me Covid në 24 orë, shifra më e lartë që nga shkurti. Numri i përgjithshëm i të infektuarve në Moskë ka shkuar në 17,262, ndërsa autoritetet i tremben një valë të tretë.

Sipas autoriteteve, numri i rasteve të reja në kryeqytetin rus është trefishuar gjatë  dy javëve të fundit. Ndërkohë 453 persona janë shtruar në spital- numri më i lartë që nga 18 Marsi.

Një total prej 5,281,309 rastesh  dhe 128,445 viktimash janë regjistruar zyrtarisht në vend.

Ndërsa shpërthimi i koronavirusit është në rritje, autoritetet e Moskës njoftuan se do të zgjasin masat kufizuese për të ndaluar përhapjen e epidemisë deri në 29 qershor./abcnews.al

Postime të ngjashme

Detajet/ Nuk ulesh në restorant pa vaksinë: Masat e reja që pritet të marrë Gjermania në vjeshtë

D V

SHBA-ja regjistroi numrin më të madh të rasteve të reja në 6 muaj e fundit

D V

Shkencëtarët kanë hartuar 500 milionë lidhje në një pjesë të vogël të trurit të miut

D V

Dy robotë po ndryshojnë mënyrën në eksplorimin e Marsit

D V

Spanjolli kapet me mbi një ton kokainë në Brazil

D V

Gjykata Kushtetuese e Francës: Kërkimi i dokumentit të vaksinimit për të hyrë në restorante është i ligjshëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...