Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rekord të infektuarish në Greqi, 10 persona humbin jetën

Zhurnal Ads

Në Greqi, janë shënuar 790 raste të reja me koronavirus, një rekord i ri në shtetin fqinj.

Ndërkohë 10 persona e kanë humbur betejën me këtë sëmundje, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 574.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 272 pacientë.

Rajoni me më shumë të infektuar në 24 orët e fundit ishte Atikës me 227, ndjekur nga Selaniku me 181.

Aktualisht në intubim po trajtohen 84 qytetarë, ndërkohë që mosha mesatare e tyre është 65-vjeç. Shumica e tyre janë burra dhe të moshës 70 vjeç e lart.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Qipro Veriore: 46 vjet i braktisur, “qyteti fantazëm” që turqit po e rikthejnë në jetë (VIDEO)

admin

Britani e Madhe, Gove: Londra e dëshiron një marrëveshje postBrexit

admin

Obama boton kujtimet nga jeta në Shtëpinë e Bardhë

admin

Shfaqet premiera e dokumentarit të CMG-së mbi luftën ndaj COVID-19

Z H

Wang Yi: Kina dhe Japonia duhet t’i bëjnë mospërputhjet të kontrollueshme

R ZH

Gjermania regjistron mbi 10 mijë raste të reja me COVID-19

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...