Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Rekruti amerikan me çdo kusht dëshironte të shkonte në shtëpi, “rrëmbeu” autobusin e shkollës me nxënës – por u arrestuar nga policia

Një rekrut në bazën ushtarake amerikane Fort Jackson, donte të shkonte me çdo kusht në shtëpi, kështu “rrëmbeu” autobusin e shkollës plot me nxënës.

Rekruti Jovan Kolaco dëshironte patjetër të kthehej në shtëpi, kur në orët e para të premtes braktisi kazermën në Karolinën e Jugut i veshur me rroba ushtarake, pushkë automatike – me të cilën “rrëmbeu” autobusin e shkollës Richland.

Po të njëjtën ditë Kolaco është arrestuar dhe mbi të rëndojnë 19 pika të aktakuzës, përfshirë rrëmbimin dhe plaçkitje me armë zjarri, vjedhje të veturës dhe shkaktim të lëndimit trupor.

Incidenti ka ndodhur në orën 7 të mëngjesit kur 23-vjeçari u largua pa marrë leje nga kazerma – duke marrë me vete edhe pushkën M-4.

Ai u largua nga kazerma, pasi që njësia e tij kishte filluar pastrimin gjeneral pas një jave stërvitje intensive – duke u bërë gati edhe për darkën në Fort Jackson.

E pasi që nuk arriti të bind ndonjë veturë të ndalet (autostop), Kolaco u fut në autobus duke kërcënuar shoferin me pushkë që të niset menjëherë.

Madje ia bëri me dije shoferit se nuk dëshiron ta lëndoj askënd – thjesht dëshironte të shkonte në shtëpi. Pa kaluar shumë kilometra ai është kapur nga policia dhe gjithçka ka kaluar pa ndonjë incident.

Postime të ngjashme

Një grua lë punën e saj për ta kthyer një furgon të vjetër në “shtëpinë e saj të ëndrrave”

Dafina Vidishiqi

Kongresmeni amerikan harron që ka kamerën e ndezur – tregon se nuk kishte pantallona gjatë një takimi virtual

Dafina Vidishiqi

Të jetuarit sipas mënyrës Zen – 5 gjëra që duhet të dini

Lea Muslija

16 shtetet që kanë nisur të përdorin pasaportën COVID për të udhëtuar në BE

Lea Muslija

Video që lexon buzët e Kate dhe zbulon si i thërret ajo vjehrrit të saj, princit Charles

Lea Muslija

Miliarder, udhëtar apo model? Çfarë bëri krijuesi i Telegram që e futi në telashe me agjencinë e intelegjencës ruse?

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...