Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Rektori i UT, Ameti telegram ngushëllimi familjes Saiti

Tetovë, 4 shkurt – Me dhimbje të thellë e mora lajmin për ndarjen nga jeta të mësuesit tonë Aliman Saiti, një personalitet i njohur për qytetin e Tetovës dhe më gjerë.

Mësuesi Aliman, njihej  për kontributin e dhënë në lëmin e arsimit, ku punoi me elan dhe përkushtim të lartë deri në pension. Gjenerata jonë ka patur nderin që t’i ndjekë mësimet prej tij, në njëperiudhë jo të lehtë kur mësuesit, arsimtarët dhe profesorët, punonin nën presionin e sistemit të kohës.

Mësuesi Aliman Saiti dhe qindra intelektualë të tjerë, ishin tëvetëdijshëm se brezi i tyrenuk përfaqësonin vetëm plejadën e arsimtarëve shqiptarë, por edhe të misionarëve që do të frymëzonin dhe luftonin për përmbushjen e synimeve tona kombëtare.

Përmes këtij telegrami ngushëllimi, në emër të Universitetit të Tetovës, shprehi ngushëllimet më të sinqerta familjes Saiti,  miqve, kolegëve dhe qytetarëve të Tetovës.

I paharruar qoftë kujtimi i tij.

U prehtë në paqe!

Prof. Dr. Vullnet Ameti

Rektor i Universitetit të Tetovës

Postime të ngjashme

Qeveria emëroi Agim Murtezanin drejtor për Punë Hidrometeorologjike

D V

Zaev: Nesër mblidhet Qeveria për gjendjen e krizës

D V

Kërkohet shpallje e gjendjes së krizës për shkak të zjarreve në Maqedoni

D V

Qeveria e RMV-së ndan nga 10.000 denarë për personat të cilët kanë marrë pjesë në shuarjen e zjarreve

D V

Shilegov: Tre ekipe të zjarrfikësve dhe tre vetura janë nisur drejt Pehçevës dhe Dellçevës

D V

Në Tabanoc dhe Bllacë pritet deri 30 minuta për hyrje dhe dalje në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...