Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Rektori i UT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti uron muajin e Ramazanit

Shkup, 12 prill, Zhurnal.mk – Rektor i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti në anë të një komunikatë për media, ka uruar muajin e ramazanit të gjithë besimtarëve mysliman, përcjell zhurnal.mk

“Në emër të Universitetit të Tetovës dhe në emrin tim personal të gjithë besimtarëve të fesë islame ua uroj fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Për të dytin vit me radhë e fillojmë agjërimin duke iu përshtatur kushteve të diktuara nga pandemia globale Covid -19.

Bashkë me solidaritetin, vlerat dhe mirësinë njerëzore që na afrojnë me njëri- tjetrin sidomos në këtë muaj, le t’i respektojmë masat kundër përhapjes së virusit korona dhe të gjithë të kontribuojmë në rikthimin e jetës normale. Qoftë i lehtë për Ju ky muaj agjërimi!”, thuhet në urimin e Rektor i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, transmeton Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...