Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Rend i punëtorëve shëndetësorë që po presin të vaksinohen

Punëtorë shëndetësorë të shumtë janë duke pritur para sallës “1 tetori” për të marrë dozën e parë të vaksinës COVID.

Në këtë sallë sot janë duke u vaksinuar punëtorët shëndetësorë të kujdesit parësor. Ndërkaq në Infektivë janë duke u vaksinuar stafi i kësaj klinike.

Siç është bërë e ditur deri tani, fillimisht do të vaksinohen stafi mjekësor e pastaj edhe personat mbi moshen 80-vjeçare dhe ata me sëmundje kronike.

Kosova të dielën e 28 marsit ka pranuar 24 mijë dozat e para të vaksinës nga AstraZeneca.

Postime të ngjashme

Keqpërdorim të pozitës zyrtare, aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Bekim Laçi

BE dhe SHBA-të intensifikojnë bashkëpunimin në Ballkanin Perëndimor

Bekim Laçi

Von Cramon: Shpresoj Kurti të dëshmojë që e kupton rëndësinë e dialogut

Bekim Laçi

“Marrëveshja Kosovë – Serbi arrihet brenda disa muajsh”

Bekim Laçi

​Dita e Çlirimit të Deçanit iu dedikohet ish-luftëtarëve në Hagë

Bekim Laçi

Haradinaj, Kurtit: Kërko vetëm njohjen reciproke

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...