Renditen futbollistët më të ndjekur në Facebook, me tifozët e Cristiano Ronaldos më të goditurit nga ndërprerja e rrjetit social

Përdoruesit e Facebook-ut u bllokuan nga llogaritë e tyre mbrëmë pasi gjiganti i mediave sociale u rrëzua për gati gjashtë orë.

Ndërprerja globale, duke përfshirë edhe WhatsApp dhe Instagram, ka Facebook-un në tentimin e tyre të stërzgjatur për të rregulluar këtë çështje, ndërsa përdoruesit u dyndën në Twitter.

Njerëzit nuk ishin në gjendje të kontaktonin të dashurit e tyre, ndërsa tifozët gjithashtu nuk mund të kishin qasje në faqet e futbollistët të tyre të preferuar.

Miliona ndjekin yjet më të mëdhenj të futbollit në platformë, duke u dhënë atyre një shans të ndihen më afër lojtarëve të tyre të preferuar.

Por kush ka më shumë ndjekës në Facebook? SunSport hedh një vështrim:

Mbreti i rrjeteve sociale vazhdon të jetë Cristiano Ronaldos, derisa në Facebook ka plotë 150 milionë ndjekës.

Foto: SunSport

Pas tij vije rivali i përjetshëm dhe ylli i Paris Saint-Germain, Lionel Messi që ndiqet nga 104 milionë përsosna.

Pas tyre renditet Neymari që ka në total 87 milionë ‘followers’, e më pas vije David Beckham që ka 55 milionë.

Më poshtë renditen emra si Ronaldinho që ka katër milionë ndjekës më pak se legjenda e Manchester United, Karim Benzema me 40.8 milionë dhe Kaka me 40.1 milionë. 

Related posts

Baresi për grupin e vështirë të Milanit: Lojtarët nuk duhet ta harrojnë historinë – grup i vështirë, por ta shijojnë futbollin

Redaksia

Luis Enrique: Krenar për lojtarët e mi, Pedri i jashtëzakonshëm!

Z H

Pesë befasitë taktike që Gareth Southgate mund të përdor në finalen e Euro 2020 ndaj Italisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More