Agjencia Zhurnal.mk

Reperi amerikan FBG Duck vritet me breshëri plumbash në mes të ditës në Chikago

Reperi FBG Duck, është qëlluar dhe vrarë në një sulm të papritur në mes të ditës në Chikago.

Të shtënat ndodhën rreth orës 4.37 pasdite të martën në Rrugën Lindore Oak në lagjen Gold Coast, ku Duck dhe dy shokë po bënin pazar në butiqet e pasura të zonës.

Policia thotë se dy vetura u larguan, dhe katër persona dolën jashtë dhe hapën zjarr, duke goditur tri viktimat, para se të largoheshin nga vendi i ngjarjes, shkruan DailyMail.

FBG Duck, një 26-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Carlton D. Weekly, u transportua në një spital të zonës, ku u shqiptua i vdekur. Ai u identifikua si viktimë e ndjerë nga trafiku radio policor dhe familjarët në rrjetet sociale.

Një burrë 36-vjeçar dhe një grua 26-vjeçare u dërguan gjithashtu në spitalet e zonës, dhe të dy ishin në gjendje të rëndë, tha policia.

Videoja tronditëse duket se tregon Weeklyn dhe anëtarët e tjerë të bandës pas marrjes së të shtënave.

Policia thotë se katër personat e armatosur u larguan nga vendi i ngjarjes në dy automjete, një Ford Taurus i zi dhe një Chrysler 300M.

Të dy automjetet u larguan drejt perëndimit në Rrugën Oak dhe asnjë i dyshuar nuk është në arrest.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...