Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Reperi gjerman Zuna shpërndan ndihma për 600 familje në Kosovë

Reperi i njohur nga Gjermania, Zuna ka bërë një vepër të veçantë.

Ai ka vendosur që bashkë me menagjerin e tij Arian Kosumi, të ndihmojë 600 familje të varfëra me ushqim.

Shpërndarja do bëhet në të gjitha komunat e Kosovës duke filluar nga Prishtina.

Ariani ka konfirmuar për Gazetën Neutral se ndihmat përmbajnë gjëra ushqimore dhe 25 ton miell nga Fondacioni “Sefa Kaya”. Video Player00:0000:06

Kjo ndihmë vjen pas goditjes nga pandemia por edhe siç dihet Kosova është një ndër vendet më të varfëra në Ballkan.

Zuna u bë i njohur për shqiptarët nga bashkëpunimet e tij me reperin  Azet i cili ka prejardhjen nga Podujeva.

Postime të ngjashme

Sting e lanson albumin “Duets” së shpejti

S.B.

Dua Lipa shkëlqen në reklamën e markës së atleteve “Puma”

S.B.

Arriti një miliard dëgjime, Bebe Rexha bëhet qesharake duke ngrënë mëngjesin mbi pllakatën që iu dhurua si mirënjohje nga Spotify

S.B.

Rita Ora me performancë të mrekullueshme nga ‘Sydney Opera House’, magjeps me dukjen dhe zërin e saj

S.B.

Kim Kardashianin e merr gjumi në sallon të bukurisë, parukieri i saj publikon fotografinë e yllit duke fjetur teksa ajo grimohej

S.B.

Rita Ora mahnit me pamjen në promovimin e koleksionit të këpucëve të reja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...