Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Reperi Kid Cudi nderoi Kurt Cobainin duke veshur një fustan dhe xhemper si legjenda e “Nirvana”

Reperi amerikan, Kid Cudi, është shfaqur me fustan në emisionin “Saturday Night Live“, për ta nderuar frontmenin legjendar të “Nirvana”, Kurt Cobain, me rastin e përvjetorit të vdekjes së tij.

37-vjeçari, emri i vërtetë i të cilit është Scott Mescudi, është shfaqur në episodin e fundjavës që shkoi nën drejtimin e Carey Mulligan.

Me këtë rast, ai i ka interpretuar dy këngë, “Sad People” dhe “Tequila Shots”, të cilat i ka shfrytëzuar për të ngritur vetëdijen për parandalimin e vetëvrasjeve.

Derisa performonte “Sad People”, reperi kishte veshur një fustan me lule duke u bazuar në printet e veshjeve që i bartte Cobain.

Po ashtu, kur këndoi “Tequila Shots” kishte veshur një xhemper që ngjante me atë që veshi rokeri legjendar në performancën ‘MTV Unplugged’.

Kujtojmë që Kurt Cobain vrau veten më 5 prill 1994, në moshën 27 vjeçare, që do të thotë se tash kanë kaluar pikërisht 27 vjet nga vdekja e këngëtarit.

Postime të ngjashme

Kendall Jenner shihet në shëtitje në Los Angeles, pasi tregoi se kishte vuajtur nga ankthi

S.B.

Seria italiane që lufton racizmin

S.B.

Fansat e Ed Sheeran nxitin spekulime se artisti do të sjell dy albume këtë vit

S.B.

Ardian Bujupi lanson projektin e ri muzikor “Paname”

S.B.

Rita Ora vjen me imazhe atraktive, thotë se dëshiron pak pauzë nga xhirimet

S.B.

Dafina Zeqiri bën të ditur se ka realizuar versionin e dytë të këngën “Vuj Vuj Vuj”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...