Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Replikon Hoxha: Numrat nuk do mund të fshihen pavarësisht se si ka qejf të interpretojë Mickoski

Shkup, 1 prill, Zhurnal.mk – Pas deklaratës së kreut të partisë më të madhe maqedonase, Hristijan Mickoski në TV21, se shteti në momentin po bënë evidentim të diasporës, pasi popullsia që jeton në vendin tonë, ajo regjistrohet, vjen reagimi i menjëhershëm i Sekretarit të Lëvizjes Besa, njëherit Ministër i Bujqësisë Arjanit Hoxha.

Sipas tij, Mickoski le ta quaj si të dojë, por regjistrimi i cili pritet të mbahet në Tetor, popullsia do të regjistrohet në vend edhe jashtë vendit, përcjell Zhurnal.mk

“Evidencë apo regjistrim, Mickoski le ta quajë si të dojë, por një gjë është e sigurtë se në numrin e përgjithshëm të popullsisë do numërohet çdo qytetar i cili është përfshirë në Regjistrimin e popullatës, qoftë në vend apo në diasporë. Numrat nuk do mund të fshihen pavarsisht se si ka qejf të interpretojë lideri i opozitës Hristijan Mickoski!, ka theksuar në reagimin e tij, Hoxha.

Postime të ngjashme

Pendarovski – Kodheli: Maqedonia dhe Shqipëria meritojnë negociatat me BE-në

Zekirija Haxhiu

“Çairçanja” do të zgjerohet me 6 korsi dhe shtigje për biçikleta, do të rrënohen shumë objekte

Zekirija Haxhiu

Dimitrov: Bllokimi i Maqedonisë së Veriut është problem edhe i BE-së

Zekirija Haxhiu

Firmat vendore pjesë e platformës digjitale për rrjetëzim me zinxhirët global të furnizimit

Zekirija Haxhiu

Geer: Të gjithë duam fillim të negociatave sa më shpejtë të jetë e mundur

Zekirija Haxhiu

Spasovski demanton: Nuk ka ndërprerje, ka kërkesa të shtuara për dokumente personale

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...