Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Republikani më jetëgjatë në senatin amerikan, rezulton me Covid-19

Senatori amerikan Chuck Grassley rezulton me Covid-19. Republikani me shërbimin më të gjatë në senat, dhe i treti në radhë për postin e presidentit, e ka komunikuar vetë lajmin.

87-vjeçari tha mesditën e së martës se ishte vetëizoluar dhe se ishte në pritje të rezultatit të testit.

Në mbrëmje të së njëjtës ditë, Grassley shkroi në “Twitter” se kishte dalë pozitiv.

“Unë kam rezultuar pozitiv në testin për koronavirus. Do të ndjek udhëzimet e mjekëve të mi / udhëzimet e CDC (Qendrës për Kontrollin e Sëmundjeve) dhe do të vazhdoj të jem në vetëizolim. Ndihem mirë dhe nga shtëpia do të vazhdoj punën time për banorët e Ajovës.”

Republikani i Ajovës, i cili ishte në Senat dhe votoi të hënën, nuk dha hollësi mbi mënyrën se si u ekspozua ndaj Covid-19.

Postime të ngjashme

Pamje si në luftë, tornado goditet Çekinë – disa fshatra janë rrafshuar me tokë, ka edhe viktima

Dafina Vidishiqi

Britaniku 72 vjeç, rezultoi 43 herë pozitiv me coronavirus

Dafina Vidishiqi

“Pasurinë ia la vëllait”/ Biznesmeni i njohur i jep fund jetës me dy plumba, mesazhi që u gjet në makinën e tij

Dafina Vidishiqi

Rreth 300 migrantë mund të kenë vdekur pas përmbytjes së anijes në Jemen

Dafina Vidishiqi

PE miraton rezolutë për të drejtën në abort të sigurt

Dafina Vidishiqi

Ambasadori amerikan kthehet në Moskë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...