Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Reshje bore në juglindje, ARRSH njoftim mbi gjendjen e akseve rrugore

Autoriteti Rrugor Shqiptar me anë të një postimi në rrjetet sociale kanë informuar udhëtarët lidhur me gjendjen e rrugëve pas reshjeve të dendura të dëborës së rënë në vendin tonë orët e fundit.

Autoritetet theksojnë se ka vijuar puna për mirëmbajtjen e akseve rrugore Korçë-Voskopojë dhe Boboshticë-Dardhë.

Më tej ata shtojnë se në juglindje të vendit gjatë natës dhe në vazhdim ka pasur reshje dëbore me intesitet të ulët. ARRSH njofton se Qarkullimi vazhdon normalisht dhe pa zinxhirë në të gjitha akset.

Postimi i bërë nga ARRSH:

Njoftim mbi gjendjen e akseve

Në juglindje të vendit gjatë natës dhe në vazhdim ka pasur reshje dëbore me intesitet të ulët

Qafa e Qarrit, Dardha km 7 deri km 13, Voskopoja km 16 deri në km 18.

Kontraktorët kanë punuar me mjete dhe fuqi punëtore për mbajtjen hapur këtyre akseve.

Qarkullimi vazhdon normalisht dhe pa zinxhirë në të gjitha akset.

Drejtuesit e mjeteve të tregohen të kujdesshëm, të reduktojnë shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën rrugore, të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë

#ARRSH #MIE

Postime të ngjashme

Makina përplas motorin dhe ‘zhduket

T E

Tragjedi në Itali, 18 vjeçari shqiptar humb jetën duke ngjitur malin

T E

Paloka: PD do ta fusë Shqipërinë në shtegun e duhur të zhvillimit

T E

“Mjekët s’më dhanë shpresa”, e reja historinë: Babi përgatiti shtëpinë

T E

Moti i mirë rikthen trafikun në Durrës, makina nga Tirana e Kosova për fundjavë në plazh

T E

Humbje e madhe për Valentina Leskajn, bashkëshorti i ish-deputetes humb betejën me Covid-19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...