Bota

Reshje, dallgë dhe erëra të forta: Stuhia e fuqishme godet Britaninë e Madhe

Stuhia Alex ka prekur këtë të premte pjesën më të madhe të Mbretërisë së Bashkuar, e për këtë arsye autoritetet kanë paralajmëruar reshje të mëdha shiu që mund të rrezikojnë edhe jetë.

Zyra Meteorologjike ka lajmëruar banorët që të jenë të kujdesshëm dhe të evitojnë lëvizjet e panevojshme, për të parandaluar një rrezik të mundshëm.

Sipas parashikimeve, qytetarët që jetojnë në Cornwall, Kent dhe Cardiff janë më të rrezikuarit për t’u prekur nga egërsia e stuhisë Alex. Krahas reshjeve të dendura, paralajmërohen dhe erëra të forta.

“Moti i keq do të prekë vendin deri të dielën, në disa zona do të ndërpritet transporti për të mos rrezikuar sigurinë e qytetarëve”, njoftoi zyra meteorologjike.

Postime të ngjashme

Protesta kundër dhunës policore në Paris, përdoret gazi lotsjellës

T E

Turqi: shkon në 83 numri i jetëve të humbura nga tërmeti në Izmir

H S

Cilat janë motivet e Izraelit për të mbështetur Azerbajxhanin në rajonin e Nagorni-Karabakut?

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...