Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Reshjet e borës në juglindje, probleme me energjinë elektrike në disa fshatra

Pas reshjeve te borës në zonat malore mbrëmjen e së shtunës, nuk ka probleme në rrugët nacionale. Përjashtim bën vetëm një segment në aksin Boboshticë- Dardhë, aty ku kalimi kryhet me zinxhire ose goma dimerore. Aksi Voskop-Voskopojë është i kalueshëm, pa probleme, ashtu siç levizet pa probleme dhe në aksin Bellovodë-Vithkuq.

Edhe këtë të diel ka probleme me energjinë elektrike. Krahas problemeve në njesitë administrative të Moglicës dhe Gorës, ka probleme të tilla edhe në njesinë administrative Mollas në Bashkinë e Kolonjës. Specialistët e OSHEE janë duke punuar për rikthimin e energjisë elektrike.

Postime të ngjashme

Muaji i hapur i vaksinimit/ Rama thirrje qytetarëve: Shfrytëzoni mundësinë!

D V

Normalizohet situata në Gjrokastër, Peleshi: Të gjithë vatrat e zjarrit janë eliminuar

D V

Universiteti i Tiranës apel studentëve për vaksinim: Të garantojmë vit akademik normal

D V

Zjarret në vend, Basha nxjerr fotot: Punonjësit e emergjencave dhe ushtria me mjete rrethanore, Rama përdor helikopterin e ushtrisë për udhëtime

D V

Zjarret në Gjirokastër, ndihmë ajrore nga Gjermania

D V

Viktima e parë nga zjarret në Shqipëri, reagon Basha, akuzon Ramën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...