Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Restorantet për dasma do të marrin ndihmë prej 3000 deri 10 mijë euro

Shkup, 27 shtator – Kryeministri Zoran Zaev ka prezantuar sot pakon e katërt të masave për të ndihmuar ekonominë për tu përballur me krizën e shkaktuar nga Kovid-19.

Njëra nga masat është ndihma prej 3000 deri në 10,000 euro për restorantet për dasma.

E tërë vlera e ndihmës do të jetë 1 milion euro

Postime të ngjashme

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...