Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Rexhepi: Debatet për Tetovën mes partnerëve të Qeverisë, marketing politik

Shkup, 21 korrik – Debatet mes partnerëve të koalicionit qeverisës për mbështetje në zgjedhjet lokale në Tetovë janë vetëm marketing politike dhe asgjë më tepër. Kështu konsideron shefi i grupës së deputetëve të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, Skender Rexhepi, informon Zhurnal.

Sipas tij, të gjitha partitë të pushtetit do të bashkohen, por kjo nuk do të mjaftojë të parandalojnë ndryshimet që do të vijnë në zgjedhjet e tetorit.

“Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa janë në koalicion dhe ne bisedojmë rreth mandateve për kryetar komune dhe listat e këshilltarëve. Besoj se shumë shpejtë do t’i miratojmë. Sa i përket shumicës, ata bëjnë marketing politik dhe në fund të gjithë do të bashkohen, BDI, Besa, LSDM dhe PDSH që të fitojnë por nuk do të arrijnë. Opozita është e bindur se në këto zgjedhje lokale do të jenë zëri i popullit dhe fuqishëm besojmë se kjo do të jetë zëri i ndryshimeve”, tha Skender Rexhepi.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

Pendarovski: T’i tejkalojmë ndasitë dhe të bashkohemi rreth idealeve të Ilindenit

Z H

Osmani: Ilindeni, festë që do të na bashkojë

Z H

SHBA-të urojnë gjithashtu ditën e Ilindenit

Z H

Një orë pritje në kufirin Maqedoni-Greqi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...