Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Rexhepi: Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim

Shkup, 24 shtator, zhurnal.mk – Deputeti nga koalicioni ASH-AAA Skender Rexhepi, në emisionin “Click Plus” në TV21, ka folur në lidhje me Qeverinë e re dhe zgjedhjet e fundit parlamentare.

Ai tha se qeverinë nuk e shohin si legjitime dhe si të tillë nuk do ta përkrahin.

““Në aspekt të votimit e kemi me BDI-në, në aspekt të mbrojtjes të BDI-së e kemi edhe me LSDM-në. Fundja projektet në vendbanimet shqiptare nuk kanë qenë vetë obligim i BDI-së por edhe i Qeverisë dhe Qeveria nuk e ka bërë”.

“Nuk ishte fare e rregullt që ne të përkrahim një koncept politik, posaçërisht me një BDI e cila ka vjedhur votat. Si do t’i përkrahësh kadidatët e atij i cili ishte vjedhës i dinjitetit dhe demokracisë tek shqiptarët”, tha mes tjerash Rexhepi.

Postime të ngjashme

Takimi i dytë i Osmanit dhe Stoevit në Antalia

Dafina Vidishiqi

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...