Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Rexhepi takon ministren për kulturë, Irena Stefoska

Shkup, 8 prill, Zhurnal.mk – Deputeti i Lëvizjes BESA, Kastriot Rexhepi, bënë të ditur se sot në cilësinë e kryetarit të Komisionit për kulturë në Kuvendin e Republikës së Veriut, së bashku me zëvendës ministrin për kulturë, Sedat Sulejmani ka realizuar takim me ministren për kulturë, Irena Stefoska, përcjell Zhurnal.mk.

Rexhepi, tregon se në takimin është biseduar për situatën aktuale në kulturë si dhe institucionet në këtë sektor, puna e të cilave zhvillohet në rrethana të vështira.

Sipas tij, në takim është theksuar nevoja për të mbështetur punëtorët kulturorë në kushtet e covid-19 përmes mekanizmave të Kuvendit, transmeton Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

Trajanov propozon krijimin e një Agjencie kundër Krimit

N E

Analizë / “Islami dhe ndikimi i tij në civilizim”

R Zh

Qeveria miratoi ndryshimet me të cilat rregullohen çmimet për mjekim të Kovid-19

N E

Qeveria i miratoi ndryshimet me të cilat di të rregullohen çmimet për mjekim të kovid-19

R Zh

Nga përplasjen e një kamioni me një automobili ka humburjetën një person, ndërsa tre të tjerë janë lënduar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...