Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Rey Manaj shpërthen me he-trik në sytë e Ronald Koeman e Joan Laportas – shënon het-trik në ndeshjen e parë me Barcelonën A

Rey Manaj ishte transferuar te Barcelona B në janarin e 2020, ndërsa sulmuesi i Kombëtares Shqiptare priti plot një vit e gjysmë për të debutuar me fanellën e klubit të njohur katalanas.

Ai ë bëri këtë pasditen e sotme në miqësoren ndaj Gimnasticac, ku arriti të lërë gjurmë me një het-trik, që do të mbetet gjatë në memorie.

Sulmuesi 24-vjeçar u aktivizua nga trajneri Ronald Koeman që në fillim të pjesës së dytë dhe arriti të zhbllokojë ndeshjen në minutën e 60’, duke shënuar gol të bukur.

Në minutën e 85-të ishte Alex Collado që dyfishoi shifrat për Barcelonën.

Por spektakli i Manajt dhe Barcelonës nuk kishte përfunduar ende, pasi sulmuesi shqiptar ia doli të shënojë edhe dy herë të tjera.

Fillimisht shënoi në minutën e 87-ën me aksion të bukur nga skuadra, duke shtyrë topin me gjoks drejt rrjetës.

Krejt në fund në minutën e 90, shqiptari shënoi me penallti, duke vulosur het-trikun personal dhe fitoren 4-0 të Barcelonën.

Në stol ishte Ronald Koeman, ndërsa presidenti Joan Laporta ishte në stadium. 

Postime të ngjashme

Bersnt Celina me probleme në zemër, tre muaj do të qëndrojë jashtë fushave

D V

Real Madridi e njofton Milanin për çmimin e Iscos

D V

Arteta thotë se Xhaka nuk do të largohet nga Arsenali: Është lojtar kyç i skuadrës

D V

Interi ka refuzuar tri oferta për Lautaron, iu bën me dije çmimin e futbollistit ekipeve të interesuara

D V

Milani kërkon një tjetër sulmues, në ofensivë për Alexander Sorloth

D V

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Lojërat Olimpike të Tokios, shifër alarmante

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...