Agjencia Zhurnal.mk

Rezultatet paraprake: Votuan 790 mijë qytetarë, PS rikonfirmon 2017-ën (Detajet)

Procesi i votmit u mbyll ne oren 19:00. Zgjedhjet u mbajten dhe u siguruan te qeta.

Burimet bejne me dije se jane Rreth 790 mije votues qe kane marre pjese ne zgjedhje, sipas rezultateve paraprake.

Kujtojme se ne vitin 2017 PS mori 765 mije vota, ndersa ne 2015 402 mije si subjekt politik.

Thene te gjitha keto, nje gje eshte e sigurt: Partia Socaliste ka nxjerre sot ne votim elektoratin e saj dhe ka riperseritur konfirmimin e vitit 2017, kur shqiptaret i besuan te qeveriste e vetme.

Te gjitha shifrat mundin PD-LSI-ne, rrezojne kauzen e tyre qe i nxorri nga Kuvendi dhe i ve vulen faktit se Shqiperia zgjodhi paqen dhe jo dhunen.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...