Agjencia Zhurnal.mk

Rezultati për 5 minuta, Italia gjen zgjidhje me Rapid test

Rapid Test është një test i shpejtë që tregon nëse je i infektuar me COVID-19. Ky test rekomandohet nga OBSH dhe është shumë i lehtë në përdorim, pasi duhet të hedhësh disa pika të gjakut të pacientit në test dhe brenda 5 minutave, mjekët arrijnë të kuptojnë nëse ka prani të Covid-19. La Republica.it shkuan se ky test po dërgohet në spitalet italiane dhe pritet t’ua lehtësojë ndjeshëm punën mjekëve, që po përballen me sëmundjen. Po kështu, ai është një produkt që është regjistruar në regjistrin e Ministrisë së Shëndetësisë italiane.

Bilanci i të prekurve në botë nga koronavirusi po rëndohet çdo dotë e më shumë. Numri i tyre ka shkuar në më shumë se 423 mijë personave të prekur, ndërsa 19 mijë të tjerë kanë ndërruar jetë. Më të prekurat janë Italia dhe Spanja, ndërsa Kina përmirësohet çdo ditë e më shumë. Amerika në gjendje të vështirë pasi atje covid-19 po përhapet me shpejtësi. OBSH parashikoi se SHBA-ja do të jetë epiqendra e radhës.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...