Richard Branson “kreu misionin në hapësirë”, fluturakja e Virgin Galactic kthehet në tokë

Virgin Galactic ka nisur, fluturuar dhe ulur ekuipazhin e saj të parë të plotë, duke pozicionuar kompaninë drejt fluturimeve tregtare turistike në hapësirë në vitin 2022.

 

Miliarderi Richard Branson, i cili themeloi Virgin Galactic në vitin 2004, ishte në bordin e “aeroplanit” të kompanisë SpaceShipTwo të dielën në mëngjes.

Ai shërbeu si një “specialist misioni”, duke testuar përvojën e udhëtarëve për klientët e ardhshëm.

Related posts

Ushtria arreston presidentin e Guinesë

N E

Marrëveshja trepalëshe rreth nëndetëseve nuk e ndryshon agjendën e Francës në OKB

D V

Austria, Çekia dhe Sllovakia kundër pranimit të refugjatëve afganë në BE

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More