Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Richardson i shkruan Kurtit: Do të bashkëpunojmë në luftën kundër pandemisë

Koordinatorja për Zhvillim e Kombeve të Bashkuara, Ulrika Richardson, ka uruar Albin Kurtin për marrjen e detyrës si kryeministër i Kosovës.

Richardson i ka shprehur Kurtit gatishmërinë që ekipet e Agjencive të Kombeve të Bashkuara nën kryesimin e saj, të punojnë për së afërmi me të dhe kabinetin qeveritar si dhe institucionet e formuara për zbatimin e Kornizës për Zhvillim të Qëndrueshëm të KB-së (2021-2025).

Ka shtuar se bashkëpunimi do të vazhdojë luftën kundër pandemisë COVID-19, por gjithashtu do të rinovojë përpjekjet për të përshpejtuar rezultatet në avancimin drejt qëllimeve për Zhvillimin e Qëndrueshëm.

Postime të ngjashme

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

Asociacioni, a mund t’i tensionojë raportet Kosovë – SHBA?

Dafina Vidishiqi

Osmani e Erdogan bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës e Turqisë

Dafina Vidishiqi

Oda e Infermierëve kërkon nga MSh të shqyrtoj vendimin për angazhimin e mbi 300 infermierëve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...